tir Słowacki Czeski Angielski
kontakt

Sawpol Katarzyna Sawków

tel. (52) 584 85 83
e-mail: sawpol@op.pl
ul. Suponin 1
86-022 Dobrcz
woj. kujawsko-pomorskie
NIP 5542168448

W razie pytań zachęcamy do
skontaktowania się z nami.

Dłużyca


Zdając sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb oraz oczekiwań naszych Klientów, oferujemy wykorzystanie w spedycji przyczep do ładunków dłużycowych. Są to elementy ponadgabarytowe, których długość wykracza nie więcej, niż 2 metry poza pojazd. Cały towar leży bezpośrednio na przyczepie, odpowiednio zabezpieczony przed przesunięciem się, przewróceniem, czy też wypadnięciem.


Przyczepy umożliwiają transport elementów o wadze do 1000 kg i maksymalnej długości 6 m. Obejmuje to między innymi takie ładunki, jak:


Dotyczy to zarówno elementów ze stali, betonu, drewna, czy też tworzyw sztucznych.


W związku z dużymi gabarytami ładunków dłużycowych, zazwyczaj dłuższych niż przyczepa, muszą one zostać odpowiednio zabezpieczone przed rozpoczęciem realizacji zlecenia. Zwracamy uwagę na kilka, podstawowych czynników dotyczących ładunku, w tym na jego wagę, a także i wymiary.


Transportowane elementy nie mogą być łącznie cięższe, niż podany maksymalny udźwig pojazdu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ładunek nie może również wykraczać długością więcej, niż 2 metry poza obrys powierzchni przyczepy.


Podczas zabezpieczania ładunku najważniejsze jest dopilnowanie, aby nie przesuwał się on w żadną stronę podczas hamowania, skręcania, czy też po prostu jazdy. Pomaga to również ograniczyć potencjalny hałas, który mógłby przeszkadzać innym członkom ruchu drogowego, czy też mieszkańcom.


Realizujemy zlecenia na transport ładunków dłużycowych na terenie całej Polski, a także i innych państw Unii Europejskiej. Obejmuje to między innymi takie państwa, jak Francja, Czechy, Serbia, Szwajcaria oraz Niemcy.


Rury