Transport siana i słomy – co powinieneś wiedzieć?

Oferujemy sprawny transport siana do niemal każdego kraju na terenie Europy jak i Skandynawii. Sprawdź nasze kierunki!

Już od wielu lat realizujemy zlecenia na transport ciężarowy różnych towarów. W tym na przewóz siana, słomy i sianokiszonek między innymi do Szwecji, Danii, Niemiec, Czech czy Austrii.

Transportujemy siano zarówno w formie balotów jak i kostek. Zapewniając pewne zabezpieczenie na naczepie i terminową dostawę

transport siana

Wymiary takich kostek to  od 35cm × 50cm × 60–75 cm, 110cm x 100cm. Największe kostki mają wymiary nawet 120cm ×130cm i mogą ważyć do 500kg.

Wymiary balotów zazwyczaj wynoszą 1,2m x 1,2m. Występują tez w wymiarach: 1,2m x 1,3m, 1,2m x 1,4m lub 1,2m x 1,5m a ich waga wacha się od 120 do 800 kg. Balot słomy waży średnio około 120-200 kg, siana 180-200 kg, a balot sianokiszonki 350 nawet do 800 kg.

Ile balotów siana zmieści się na naczepie?

Standardowa naczepa ma wymiary 13,6m długości, 2,45 m szerokości i co najmniej 2,60 m wysokości. Zatem przyjmując, że chcemy przewieźć bale o wymiarach 1,2m x 1,2m w zależności od ułożenia na naczepie zmieścimy około 22 takie baloty.

Największe zainteresowanie transportem siana do Szwecji, Norwegii i Danii można było zauważyć w okresach letnich, w latach 2018 i 2019 roku. Wtedy też obszary Skandynawii cierpiały na susze i pożary. Co spowodowało zwiększeniem zapotrzebowania na paszę, siano i kiszonkę dla zwierząt hodowlanych.

Natomiast wykonujemy transport towarów różnego rodzaju właśnie w tym kierunku niezależnie od pory roku.

Transport Skandynawia

Realizujemy transportu zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. W razie potrzeby zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo i pomoc przy przeprawach promowych. Także w odprawach oraz w kompletowaniu  całej dokumentacji transportowej, w tym deklaracji IMDG.

Zleć transport siana, słomy i sianokiszonki firmie transportowo - spedycyjnej z dużym doświadczeniem i nie martw się o formalności. Profesjonalna spedycja Skandynawia!

transport do skandynawii


Zobacz również:
Transport ciężarowy

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: