Przesyłki na paletach to jedna z gałęzi transportu, którą się zajmujemy. Realizujemy zlecenia na transport paletowy zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami. 

Transport na paletach cieszy się dużym uznaniem wśród naszych Klientów. Nic w tym dziwnego, ponieważ transport dobrze zabezpieczonego towaru na palecie jest wygodny do załadunku i rozładunku na miejscu docelowym, jak i bezpieczny.

Transport paletowy – ogólne informacje

Transport paletowy odbywa się jak sama nazwa wskazuje w oparciu o palety. Towar układany jest na palecie i w zależności od jego wymiarów wystaje lub nie za jej obrys. Tak zabezpieczony towar możemy bezpiecznie zabezpieczyć na aucie po jego załadunku.

Standardowa "europaleta"? (EUR) na której transportuje się towary ma wymiary - 1200 x 800 x 144 mm i może wytrzymać obciążenie do 1000 kg. Na taką paletę standardowo układamy towar do wymiarów obrysu palety i do 2 metrów wysokości.

Organizujemy także transport ładunków niestandardowych, czyli wystających poza obrys palety  lub bardzo wysokich czyli przekraczających 2m wysokości. Możliwa jest także wysyłka "półpalety". Choć przy transporcie ładunków niewymiarowych należy powiadomić spedytora o dokładnych wymiarach ładunku.

Transport palety - cena

Jest to zagadnienie, które w dużej mierze jest uzależnione od wymiarów palety oraz jej wagi. Najważniejszym aspektem jest to, czy dany transport może zostać zrealizowany w systemie przeładunkowym, czy bezpośrednim. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ w trybie przeładunkowym czas dostawy jest nieco dłuższy, a cena takiego transportu jest niższa. W trybie bezpośrednim czas dostawy jest skrócony, natomiast z uwagi na priorytetowość cena transportu jest wyższa.

Kluczową kwestią przy ustalaniu ceny za transport palety stanowią także parametry miejsca załadunku i rozładunku. Ponieważ w transporcie paletowym działamy na terenie kraju jak i za granicą, cena będzie uzależniona od tego czy transport odbędzie się na terenie naszego kraju czy międzynarodowo.

Transport paletowy krajowy

Przesyłka paletowa na terenie naszego kraju, jeżeli zlecona jest danego dnia do godziny 10:00 dostarczana jest często już następnego dnia, ale maksymalnie do 48 godzin roboczych, z uwagi na różne sytuacje i warunki pogodowe lub drogowe..

Na każdym kroku realizacji zlecenia krajowego dbamy, aby wskazany przez Klienta ładunek został dostarczony bezpiecznie, na właściwe miejsce i terminowo. Realizujemy szybki i tani sposób transportu Twojego ładunku na paletach. Zapewniamy także fachowe doradztwo w zakresie krajowego transportu paletowego.

transport paletowy towarów neutralnych

 

Transport paletowy międzynarodowy

Realizujemy transport na paletach, również w relacji międzynarodowej. Transport przesyłki paletowych generują proste i bezpieczne dostawy towarów różnego rodzaju, nawet do krajów bardzo odległych. Służymy pomocą jeśli chodzi o doradztwo w kwestii przygotowania towaru na palecie aby zminimalizować jakiekolwiek potencjalne zagrożenia uszkodzenia ładunku. Dbając o bezpieczeństwo towaru każdą przewożoną przesyłkę odpowiednio zabezpieczamy na powierzchni samochodu, niezależnie od ilości i rodzaju palet.

Transport drobnicowy czyli w doładunku

W branży transportowej znany również pod nazwą z języka angielskiego LTL („Less than Truck Load”).  Transport drobnicowy jest to ładunek małych gabarytów, w postaci niewielkich pakunków np. kartonów lub palet, który zajmuje najczęściej niedużą część powierzchni ładownej naczepy. Z racji tego, że masa i kubatura takiego ładunku jest niewielka w stosunku do przestrzeni ładunkowej całej naczepy, przeważnie łączony jest z innymi ładunkami drobnicowymi w zbiorczy ładunek aby zminimalizować koszty transportu.

Warto pamiętać, że opakowanie pełni w przypadku transportu drobnicy bardzo ważną funkcję, ponieważ tego typu ładunki są o wiele bardziej narażone na uszkodzenie i zniszczenie podczas podróży niż pozostałe ładunki. Często nawet mniejsze kartony lub elementy mocowane są na palecie w celu lepszego zaberzpiecznia ładunku na aucie.

Transport ładunków drobnicowych to proces zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku ładunków całopojazdowych. W celu zwiększenia efektywności i wydajności transportu stosuje się tzw. jednostkowanie, czyli tworzenie jednej jednostki ładunkowej  z kilku lub kilkudziesięciu opakowań. Opisywany rodzaj transportu często wymaga przeładowywaniu i zajmuję więcej czasu.

Podstawową zaletą tego typu transportu jest jego niska cena w porównaniu do transportu dedykowanego. W związku z tym, że transport drobnicowy krajowy jak i międzynarodowy nie zapewnia szybkiej dostawy ten typ przewozu jest często wybierany przez klientów, którym  nie zależy na szybkim terminie dostawy, a bardzo ważnym aspektem jest zminimalizowanie jej kosztów.

Niezawodne przewozy paletowe

Szczegółowych informacji i wyceny udzielamy telefonicznie, po uzgodnieniu wszelkich detali. Jeśli interesują Państwa wysyłki paletowe zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy transport na palecie szybko i bezpiecznie. Zajmujemy się transportem paletowym już od 2004 roku! 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

 

Uzyskaj bezpłatną ofertę transportu już teraz!

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej!

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego


Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: