Już od wielu lat realizujemy zlecenia na transport międzynarodowy, również  transport ładunków do/z Chorwacji. Ten mniej popularny kierunek, znany jest bardziej z racji dobrze rozwiniętej turystyki, która jest głównym źródłem dochodu Państwa w sezonie letnim. Niemniej transport Chorwacja to temat również nam znany.

Chorwacja to kierunek, który nie jest często obierany pod kątem transportu towarowego. Wozimy różnego rodzaju ładunki do/z Chorwacji, zarówno dla Klientów indywidualnych – potrzebujących jednorazowego transportu, jak i dla firm – w charakterze współpracy stałej.

transport chorwacja ciekawostka transportowa

Właściwie wykonujemy transport ładunków do i z Chorwacji różnej wielkości i wagi. Od mniejszych przesyłek na paletach, po transport w doładunku, całopojazdowy oraz ponadgabarytowy. Dysponujemy flotą pojazdów przystosowanych do realizacji różnych zleceń, dlatego dobieramy pojazd odpowiednio do rozmiaru danej przesyłki. Wedle potrzeb naszych Klientów organizujemy także transport dedykowany i ekspresowy, ale to transport maszyn i urządzeń jest naszą specjalizacją. Transport Chorwacja profesjonalnie.

Oferta transportu ładunków do i z Chorwacji

Główną rolę w gospodarce chorwackiej odgrywa przemysł przetwórczy: hutnictwo żelaza i aluminium, przemysł stoczniowy oraz chemiczny i petrochemiczny. Duże znaczenie ma również przemysł maszynowy, elektrotechniczny i cementowy, a także przemysł włókienniczy, skórzany i obuwniczy. Z przemysłu spożywczego, głównie znaczny jest winiarski. Ponadto w Zagrzebiu skupia się przemysł poligraficzny, elektroniczny i farmaceutyczny.

Głównie jest tu uprawiana pszenica, kukurydza, buraki cukrowe czy słonecznik, a rolnictwo jest stosunkowo dobrze rozwinięte. Chorwacja znana jest też z win, szczególnie w obrębie Dalmacji oraz z uprawy oliwek, fig i drzew cytrusowych.

Chorwaci eksportują między innymi takie towary jak wyroby metalowe, nawozy sztuczne, środki czystości, leki, kosmetyki, włókna sztuczne, wino czy sprzęt elektroniczny.

W tej relacji transportujemy nie tylko płody rolne. Przede wszystkim przewozimy maszyny i pojazdy rolnicze czy przemysłowe, w tym przeróżne elementy wyposażenia gospodarstw rolnych i fabryk. Takie jak: ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, silosy, gilotyny, wtryskarki, frezarki czy  linie produkcyjne.

Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby usługi transportowe wykonane zostały należycie, z pełnym profesjonalizmem, bezpiecznie i terminowo.

międzynarodowy transport chorwacja polska

Informacje o Chorwacji

Republika Chorwacji mieści się na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, leży nad Morzem Adriatyckim. Od południa graniczy z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i od północy ze Słowenią. Należy do krajów członkowskich Unii Europejskiej od 1 lipca 2013.

Największym miastem i zarazem stolicą jest Zagrzeb, zaraz po nim jest Split, Rijeka i Osijek. Chorwacja jest krajem post-socjalistycznym, a jej gospodarka opiera się w dużym stopniu na usługach oraz na przemyśle lekkim.

Pod względem sieci i jakości autostrad, Chorwacja nie odstaje od zachodniej Europy. Obecnie sieć płatnych dróg liczy około 1320 km. Nie obowiązuje tu system winiet, a opłaty wnosimy - tak jak w Polsce - na bramkach zjazdowych z autostrady. Chorwacja nie należy do układu Schengen, dlatego teren kraju przekroczymy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

 

Uzyskaj bezpłatną ofertę już teraz!

Zrealizuj z nami transport międzynarodowy towarów do i z Chorwacji,
także transport drobnicowy

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej!

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego

 

Zobacz również:

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: