Usługi transportowe mogą być realizowane na wiele sposobów. Istnieje wiele typów przewozów, a szczegółowe ich rozróżnienie ułatwia sprawne poruszanie się po branży transportowo-logistycznej. Jednym z nich jest transport całopojazdowy (nazywany też transportem dedykowanym), który realizujemy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.  O tym, który typ przewozu jest w danej chwili korzystniejszy, wpływa wiele elementów. Zależy to przede wszystkim od wielkości i masy ładunku.

Transport całopojazdowy czyli dedykowany

Najkorzystniejszym wyborem transportu wyprodukowanego lub zakupionego produktu jest transport całopojazdowy. W sytuacji kiedy zapełnimy całą naczepę produktem (ładunek całopojazdowy) koszt transportu pojedynczej sztuki jest znacznie mniejszy niż w przypadku transportu tylko kilku palet. Transport dedykowany może mieć zarówno charakter krajowy jak i międzynarodowy.

Przydatne informacje o transporcie całopojazdowym

W nomenklaturze międzynarodowej, oprócz pojęcia transportu całopojazdowego, można spotkać się również z angielskim skrótem transport FTL („Full Truck Load”), który oznacza pełen załadunek ciężarówki. To nic innego, jak przewóz towaru lub grupy towarów w całości, w sposób bezpośredni z miejsca załadunku do miejsca odbioru. A co za tym idzie taki ładunek całopojazdowy kierowany jest do jednego określonego odbiorcy – co różni go np. od przewozu drobnicowego.

transport całopojazdowy różnymi typami aut

Ten typ przewozu można rozumieć na dwa sposoby. Wykorzystujemy albo całą przestrzeń ładowną pojazdu albo jego maksymalne dopuszczalne obciążenie. Innymi słowy przewozimy towary, które wymagają przewozu w całości, posiadają większe wymagania przestrzenne lub towary o większej masie.

Należy przy tym zaznaczyć, że transport całopojazdowy uwarunkowany jest określonymi normami. Łączna waga i gabaryty ładunku lub ładunków nie mogą przekroczyć maksymalnych dopuszczanych norm w danym kraju.

W przypadku Polski normy te mieszczą się następujących wartościach maksymalnych:

  • waga: 24t
  • długość: 13,6m
  • szerokość: 2,45m
  • wysokość: 2,6-2,7m

Dlaczego transport całopojazdowy to dobre rozwiązanie

Ten typ przewozu ma sporo zalet i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla klientów, którym zależy na zachowaniu bezpośredniego kanału dostawy oraz wykorzystaniu całego potencjału załadowczego tkwiącego w pojeździe (sprawdza się zarówno w przypadku przesyłek spaletyzowanych, jak i tych niespaletyzowanych).

Ponadto transport całopojazdowy nie wymaga dokonywania przeładunków, co oznacza znaczną oszczędność czasu. W ten sposób możemy również swobodniej zarządzać i zarazem w pełni kontrolować terminy dostaw.

Doręczenie ładunku realizowane jest bezpośrednio od nadawcy, z miejsca A do punktu B, czyli do adresata. Kierowca podjeżdża pod adres podany przez zleceniodawcę, ładuje towar i wyrusza bezpośrednio do odbiorcy, gdzie następuje rozładunek towaru. Odległość między punktem A i punktem B praktycznie nie ma tu znaczenia. Czasem towar przewożony jest na krótszych trasach, mierzących kilkadziesiąt kilometrów, a niekiedy liczą one setki lub nawet tysiące kilometrów.

transport całopojazdowy i jego korzyści

Transport całopojazdowy to także rozwiązanie dla klientów poszukujących oferty przewozowej skrojonej na miarę indywidualnych potrzeb. Cała przestrzeń załadunkowa przeznaczona zostaje dla jednego klienta, co wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo przewozu.

Warto też dodać, że przy takiej formie klienci mają pewność, że udostępniony pojazd wiezie jedynie ich ładunki, co wyklucza pomyłki z zamienionymi adresami doręczenia, jak w czasem bywa w transporcie drobnicowym. Przewozy całopojazdowe mogą zatem oszczędzić nam niepotrzebnego stresu, zamieszania i straty czasu na rozwiązanie zaistniałego błędu. Dlatego też, wiele klientów decyduje się właśnie na taką formę. Transport całopojazdowy, to dziedzina, w której czujemy się bardzo pewnie.

Transport całopojazdowy międzynarodowy i krajowy

Wybór odpowiedniej formy transportu jest kluczowym czynnikiem w doborze odpowiedniej oferty dla danego klienta, a także pozwala zminimalizować koszty transportu.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, już od 2004 roku organizujemy transporty całopojazdowe ładunków standardowych (towarów neutralnych) w kraju i za granicą. Wykonujemy usługi transportowe dla klientów indywidualnych oraz dla mniejszych i większych firm. Dla wygody naszych klientów jeśli zlecenie jest bardzo pilne, oferujemy również przewozy w trybie ekspresowym wliczając w to możliwość zapewnienia podwójnej obsady kierowców. W zależności od potrzeb nasz wykwalifikowany zespół dobierze ofertę indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Zapewniamy bezpieczeństwo towaru na każdym etapie jego podróży. Działamy na terenie kraju, całej Europy oraz Skandynawii. Jeśli poszukujesz firmy transportowej, która zajmie się twoim ładunkiem – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Przewozy całopojazdowe organizujemy szybko i bezpiecznie!

 

Uzyskaj bezpłatną ofertę transportu już teraz!

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej!

 

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego


Zobacz również:

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: