Usługi transportowe polegają na przetransportowaniu dowolnego towaru/ładunku z jednego miejsca na drugie, wcześniej wybranym środkiem transportu adekwatnym do tonażu i rozmiarów konkretnego ładunku. Transport towarów może być wykonywany w obrębie jednego kraju lub na terenie całego świata, z zastosowaniem jednego lub kilku środków transportu.

Od wielu lat zajmujemy się transportem krajowym i międzynarodowym zdobywając coraz większe doświadczenie w tej dziedzinie.

Przebieg usług transportowych w naszej firmie

Proces przewozu towarów polega na odebraniu ładunku z miejsca załadunku i dostarczeniu go do miejsca docelowego, wskazanego wcześniej przez klienta. Składa się on z szeregu etapów -począwszy od uzupełnienia zlecenia transportowego, po planowanie trasy, doboru odpowiedniego pojazdu ciężarowego lub ewentualnego doładunku, do wystawienia faktury.

usługi transportowe w transporcie kołowym

Etapy realizacji procesu transportu

  1. Przeprowadzamy rozmowę z potencjalnym klientem poznając jego potrzeby i oczekiwania w zakresie usługi transportowej. Pytamy o wymiary i wagę ładunku, a także termin realizacji transportu. Na tej podstawie możemy oszacować kosztorys, który przedstawiamy usługobiorcy. Następnie jeśli wszystkie elementy naszej oferty odpowiadają klientowi zawieramy umowę (wysyłamy drogą elektroniczną zlecenie transportu do uzupełnienia).

  2. Następnie na podstawie otrzymanych wytycznych opracowujemy harmonogram transportu ładunku (ustalamy czas i miejsce załadunku/odbioru). Przypisany do konkretnego klienta spedytor czuwa nad całym procesem przewozu oraz informuje zleceniodawcę o kolejnym jego etapie.

  3. Kolejno ładunek jest odbierany czyli ładowany i zabezpieczany do transportu przez załadowcę na miejscu odbioru. Po jego załadunku kierowca zabezpiecza go, aby nie przemieścił się podczas jazdy.

  4. Jak tylko kierowca dotrze na miejsce docelowe, ładunek jest rozładowywany po sprawdzeniu jego stanu. Finalnie dokument transportowy popisywany jest przez odbiorcę (list przewozowy/CMR). Taki kompletny dokument wysyłany jest do zleceniodawcy jako potwierdzenie, że usługa transportowa została wykonana.

Usługi transportowe – sprawdź co nas wyróżnia

Realizujemy zlecenia dla dużych i mniejszych firm, a także dla klientów indywidualnych. Niemniej wszystkich zleceniodawców darzymy równym szacunkiem i z pełnym profesjonalizmem, ponieważ zależy nam na budowaniu zaufania i dobrych relacji z kontrahentami.

Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, by zoptymalizować koszt dostawy i jak najlepiej wywiązać się z danych nam dyspozycji. Wiemy, że czas jest obecnie bardzo cenny, dlatego zawsze staramy się wykonywać usługi transportowe z najwyższą starannością, aby każde zlecenie było zrealizowane bezproblemowo i terminowo. Czas naszych klientów jest jednym z priorytetów dlatego stawiamy na terminowy transport towarów we współpracy z rzetelnymi podwykonawcami.

Cenimy sobie także bezpieczeństwo na drodze oraz transportowanej przesyłki. W związku z tym zapewniamy ubezpieczenie każdego przewożonego ładunku i na bieżąco monitorujemy jego położenie. Jednocześnie dbamy, aby kierowcy przestrzegali przepisów ruchu drogowego i tych o czasie ich pracy.

zalety usług transportowych firmy Sawpol

Transport Krajowy

Nasza firma świadczy usługi transportu krajowego od roku 2004. Przez szereg lat naszej działalności uzyskaliśmy w tym temacie ogromne doświadczenie, które wykorzystujemy w pełnej mierze, tak aby dopasować swoją ofertę do każdego klienta indywidualnie.

Niekiedy ze względu na wymóg klienta realizujemy również usługi krajowego transportu ekspresowego czyli przewóz produktów, które, muszą zostać dostarczone jak najszybciej do odbiorcy. Transport taki wykonywany jest bez przeładunków, bezpośrednio, aby towar został doręczony bezzwłocznie. Do takich transportów wykorzystujemy auta dedykowane, przydzielone do konkretnego zlecenia. Oferujemy również możliwość przydzielenia podwójnej obsady, aby maksymalnie skrócić czas dostawy.

Transport międzynarodowy

W realizacji transportu nie ograniczamy się jedynie do naszego kraju. Z sukcesami realizujemy także transport międzynarodowy na terenie Unii Europejskiej, Skandynawii oraz Wysp Brytyjskich. Zachęcamy do zapoznania się z zakładką "transport miedzynarodowy" przedstawiająca kraje, które z sukcesami obsługujemy w transporcie międzynarodowym.

Z powodzeniem realizujemy usługi transportowe międzynarodowe różnego rodzaju towarów. Flota jaką dysponujemy oraz wieloletnia współpraca ze sprawdzonymi podwykonawcami pozwala nam zrealizować każde zlecenie w obrębie usług jakie świadczymy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przy transporcie z lub do kraju nienależącego do Unii Europejskiej konieczne jest wykonanie odprawy celnej. Dokonanie odprawy celnej wiąże się z procedurą celną i wymaga dostarczenia niezbędnych dokumentów. Nasi spedytorzy posiadają niezbędne kompetencję, aby kompleksowo obsłużyć naszych klientów w zakresie transportu towaru spoza UE, jak i czynnościami związanymi z odprawami celnymi.

Transport towarów z głównych gałęzi gospodarki

Oferujemy profesjonalny transport towarów niemalże wszelkiego pokroju pod względem wagi i wymiarów. Zacząwszy od  mniejszych ładunków – realizujemy transport drobnicowy, transport paletowy, transport doładunkowy (LTL), transport całopojazdowy (FTL), a także  transport ponadgabarytowy i specjalistyczny (w tym transport niskopodwoziowy). W zależności od potrzeb naszych Klientów mamy także możliwość zrealizowania transportu dedykowanego jak i ekspresowego.

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie transportu towarów z wielu branżach.

usługi transportowe w sześciu branżach gospodarki

Do najczęściej przewożonych przez nas towarów należą te z sześciu głównych branż:

  • BUDOWLANEJ - W tej dziedzinie do królują przede wszystkim materiały budowlane takich jak styropian, wełnę mineralną, cegły, pustaki, cement i różnego rodzaju zaprawy w workach, rusztowania i konstrukcje. Chętnie podejmujemy się także transportu okien.
  • ELEKTROMASZYNOWEJ - Do branży tej należy zaliczyć chociażby transport maszyn i urządzeń różnego rodzaju. Przykładem mogą być silniki elektryczne, obrabiarki, turbiny, wtryskarki, suwnice, w tym także ich komponenty, a także części samochodowe.
  • METALOWEJ - Jeśli chodzi o tę gałąź gospodarki, przewożonymi ładunkami są między innymi elementy i stelaże metalowe, kątowniki, profile, pręty i siatki zbrojeniowe, rury, blachy i tym podobne wyroby metalowe. Oferujemy również transport stali i elementów metalowych, a także transport towarów w postaci konstrukcji stalowych.
  • DRZEWNO-PAPIERNICZEJ - W tej branży najwięcej przewożonych ładunków to meble, drzwi, palety, deski, płyty pilśniowe i wiórowe, papier, drewno opałowe, opakowania i inne wyroby drewniane.
  • SPOŻYWCZEJ - Organizujemy transport produktów spożywczych nie wymagających warunków kontrolowanej temperatury. Produkty te powinny być zapakowane na paletach euro lub bigbagach.
  • TWORZYW SZTUCZNYCH - Transportujemy wszelkiego rodzaju wyroby z polistyrenu, polietylenu, sylikonu i plastiku, wliczając w to styropian, worki, folie, uszczelki, opakowania, butelki, skrzynki, pojemniki, zabawki czy opony oraz wiele innych. Realizujemy transport basenów, transport rur i także wiele więcej.

W transporcie postaw na Sawpol!

Zrealizowaliśmy już ponad 22 tysiące zleceń transportowych, a wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów daje nam dodatkową motywację, by działać jeszcze lepiej. Zapraszamy do współpracy!

Uzyskaj bezpłatną ofertę transportu już teraz!

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej!

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego


Zobacz również:

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: