Specjalistyczny transport niskopodwoziowy to bardzo ważna gałąź transportu. Wykorzystywany jest do przewozu pokaźnych ładunków, których nie można byłoby przetransportować standardową naczepą.

Zajmujemy się transportem niskopodwoziowym różnego rodzaju urządzeń i maszyn ciężkich, konstrukcji stalowych, elementów betonowych, zbiorników, wiatraków, klimatyzatorów, łodzi oraz innych tego typu nietypowych ładunków.

Możliwości transportu niskopodwoziowego

Naczepa niskopodwoziowa może występować w wielu wariantach i być stosowana jest do transportu różnego rodzaju ładunków w transporcie drogowym. Dzięki specjalistycznym naczepom mamy możliwość przewożenia ładunków o wysokości dalece przekraczającej 3m, czego inne przyczepy nie są w stanie zrealizować.

Mamy do dyspozycji kilka rodzajów naczep do transportu niskopodwoziowego, w tym najnowocześniejsze modele wyposażone w hydrauliczne zawieszenie. Naczepy niskopodwoziowe to specjalistyczny sprzęt, bardzo kosztowny i często wykonywane pod zamówienie. W większości nie mają one przedniej osi, dlatego są oparte o ciągnik siodłowy (wyjątkiem są naczepy typu Tiefbett). Najczęściej spotykane są naczepy trzy- , cztero- i pięcioosiowe naczepy, jednak liczba osi może dojść aż do dziesięciu. W zależności od liczby osi oraz dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu mocowane jest ogumienie pojedyncze lub bliźniacze.

Naczepy niskopodwoziowe zazwyczaj są wyposażone w opuszczane nogi na podwoziu, aby podeprzeć ją po odłączeniu naczepy od ciągnika siodłowego. Wyposażone są często także w najazdy, które umożliwiają załadunek nawet bardzo dużych pojazdów i maszyn.

Rodzaje naczep niskopodwoziowych

Do dyspozycji oferujemy różne rodzaje naczep niskopodwoziowych. Najczęściej korzystamy z naczep Tiefbett, posiadających tak zwany balkon i umieszczony poniżej, zagłębiony pokład ładunkowy. Taki zestaw niskopodwoziowy jest bardzo pomocny w transporcie dużych urządzeń i maszyn.

transport niskopodwoziowy wykonywany różnymi naczepami

Równie często używamy naczepy Semi nikopodłogowa, które mają płaską powierzchnię ładowną z możliwością jej wydłużenia i poszerzenia.

Transport niskopodwoziowy odbywa się także za pomocą naczep typu platforma. Naczepy te mają płaską platformę ładunkową, którą często wykorzystujemy do transportu długich elementów. Takimi naczepami przewozimy ładunki podobne do tych transportowanych na pojazdach typu Semi, ale i dłuższych ładunków nienormatywnych ważących do 25 ton.

Do przewozu dłużyc powyżej 15m oraz ładunków bardzo ciężkich używamy naczepy typu Tele. Zwykle mają one od trzech do siedmiu osi. Ich oparta na rdzeniu teleskopowym budowa, o regulowanej długości jest w stanie przewieźć nawet najbardziej wymagające wielkogabarytowe ładunki.

Transport nienormatywny w transporcie kołowym

W przeciwieństwie do przewozu ładunków standardowych, przewóz ładunków nienormatywnych wymaga nietypowych rozwiązań ze względu na długość, szerokość czy wagę ładunku. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie użyte przy takich transportach są nieocenione. W Polsce i Europie zachodniej do najczęściej przewożonych niestandardowych towarów zaliczamy: części lotnicze, pociągi, wagony, czy tramwaje a także różne urządzenia do produkcji energii jak turbiny wiatrowe.

Nie boimy się wyzwań w temacie transportów niskopodwoziowych. Cena takie go transportu zależna jest od wielu aspektów dlatego też zachęcamy do składania próśb o wycenę w formie elektronicznego formularza lub kontaktu telefonicznego z naszymi spedytorami.

Transport specjalistyczny - wypróbuj doświadczoną firmę

Po wielu latach działalności na rynku polskim jak i zagranicznym, zgromadziliśmy doświadczenie i profesjonalizm. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, a zwłaszcza naszych klientów, stale podnosimy jakość naszych usług oraz inwestujemy w nowoczesny tabor.

Jesteśmy niezawodną i znaną firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, czego dowodem jest wiele pozytywnych ocen naszych klientów, a także wiele certyfikatów. Wszystkie te czynniki powodują przynależność do grona firm świadczących usługi transportu niskopodwoziowego na najwyższym poziomie. Naszym celem jest dalszy dynamiczny rozwój – jest to inwestycja, która przede wszystkim poprawi jakość obsługi i wykonywanych przez nas usług.

Organizujemy transport niskopodwoziowy międzynarodowy na terenie Europy, Skandynawii i Wysp Brytyjskich. Zapewniamy pomoc i fachowe doradztwo.

 

Uzyskaj bezpłatną ofertę transportu już teraz!

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej! 

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego


Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: