Dyspozycje na transport maszyn otrzymujemy wielokrotnie niemal każdego dnia, w tym transport urządzeń i maszyn technologicznych, przemysłowych, stolarskich, budowlanych czy rolniczych. Organizujemy fachowe i bezpieczne relokacje maszyn zarówno na terenie naszego kraju jak i w ruchu międzynarodowym. Niezależnie czy jest to transport maszyny, czy przeniesienie całego wyposażenia produkcji.

Przewozimy także przenośniki taśmowe i taśmy transportowe. Dopasujemy się do Twoich potrzeb, dostosowując ofertę transportu adekwatnie do aktualnego zapotrzebowania. Transport maszyn ciężkich czasem stanowi spore wyzwanie logistyczne, jednak dzięki posiadaniu dużej wiedzy w tej tematyce jesteśmy w stanie zrealizować go kompleksowo, szybko i profesjonalnie.Transport maszyn przemysłowych

Wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe mniejsze lub większe znajdują swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych. Ze względu na swoja specyfikę i gabaryty transport maszyn przemysłowych stanowi nie lada wyzwanie. Często sytuacja wymaga tego aby maszyna lub jej komponenty były transportowane na krytych pojazdach. Inne ze względu na swoje ogromne gabaryty wymuszają na nas zastosowania środka transportu przekraczającego standardy transportu drogowego.

Nasza oferta transportu maszyn przemysłowych jest bardzo bogata, natomiast doświadczenie jakie zdobyliśmy przez lata w tej gałęzi transportu pozwala nam na sprawne i bezpieczne jego organizowanie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie w zakładce wycena transportu.

Transport maszyn budowlanych

Ze względu na duże gabaryty przewożonych maszyn, bywają one niekiedy problematyczne. Dysponujemy profesjonalnym taborem, zatrudniamy wybitnych specjalistów i najlepszych kierowców. Dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet szczególnie wymagający transport maszyn budowlanych.

Oferujemy przewóz koparek kołowych i gąsienicowych, zagęszczarek, walców, równiarek, spycharek. W tym także transport suwnicy i innych dźwigarek, agregatów, młotów udarowych i różnych pozostałych urządzeń budowlanych to nasza specjalność!

transport maszyn budowlanych specjalistyczną naczepą

Przez lata naszej pracy w branży transportowej zdobyliśmy niezbędne doświadczenie. Nauczyliśmy się rozwiązywać wiele problemów, szukając czasem nieszablonowych rozwiązań odnośnie transportu ładunków ponadgabarytowych różnego rodzaju. Jesteśmy gotowi zaoferować te wypróbowane rozwiązania naszym Klientom. Wykonujemy transport koparek i innych maszyn budowlanych pewnie i na czas.

Atrybutem, który cechuje nasza firmę jest indywidualne podejście do klienta. Ponadto przykładamy dużą uwagę, aby wykonywany przez nas transport i spedycja wykonane były na najwyższym poziomie. Chętnie wykonamy dla Państwa specjalistyczny transport maszyn budowlanych.

Transport maszyn rolniczych

Jest wiele rodzajów gospodarstw zajmujących się hodowlą bydła i zwierząt gospodarskich lub uprawą roślin. W związku z tym, często powstaje zapotrzebowanie transportu maszyn rolniczych. Jeśli chcesz sprzedać i wysłać maszyny rolnicze lub sprzęt rolniczy, prawdopodobnie będziesz potrzebował bezpieczny i niedrogi sposób jego transportu. Pomogliśmy już wielu osobom w wysyłce urządzeń rolniczych.

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi przede wszystkim transport na terenie całej Europy jak i Skandynawii ciągników rolniczych, kombajnów i ogólnie rzecz biorąc szeroko pojętych urządzeń rolniczych niemalże wszelkiego pokroju. Przykładowe maszyny jakie przewozimy to między innymi: ciągniki rolnicze, agregaty uprawowe, glebogryzarki, kombajny, kosiarki, opryskiwacze, opylacze, prasy, przyczepy, rozsiewacze, siewniki czy snopowiązałki.

transport maszyn rolniczych naczepami niskopodwoziowymi

Transport wózków widłowych

Już od wielu powodzeniem organizujemy transport wózków widłowych zdobywając w tej dziedzinie duże doświadczenie. W związku z tym, że wózki widłowe charakteryzują się dużą masą i wymiarami, przewóz ich nie należy do najłatwiejszych. Często wyzwanie stanowy wysokość wózka widłowego, którą generuje maszt nierzadko wystający po za obrys kabiny czy ramy bezpieczeństwa.

Mając na względzie te czynniki warto zlecić taki transport sprawdzonej firmie, która na co dzień realizuje takie zlecenia. Zlecenie transportu wózka paletowego, widłowego czy podnośnikowego firmie z wieloletnią praktyką, która się w tym specjalizuje oszczędza czas i nerwy związane na przykład z nieprawidłowym zabezpieczeniem ładunku na naczepie czy uszkodzeniem go podczas załadunku lub rozładunku.

Jako firma z długoletnim stażem dobrze wiemy jak bezpiecznie przewieźć urządzenia takie jak wózki widłowe, podnośniki, czy ładowarki. Zawsze należycie zabezpieczamy ładunek na naczepie oraz gwarantujemy jego ubezpieczenie podczas przewozu. Rozumiemy także jak cenny jest obecnie czas naszych klientów, zawsze stawiamy na jakość i terminowość i każdy transport traktujemy z najwyższą uwagą. Zapewniamy klientom prywatnym i firmom profesjonalny transport wózków widłowych sprawnie i na czas!

Transport linii produkcyjnych

Zważywszy na fakt, że rozwój fabryk, zakładów przemysłowych oraz produkcyjnych znacznie przyspieszył w ostatnich latach oferujemy naszym Klientom szybki i sprawny transport linii produkcyjnych, technologicznych, przewóz maszyn i całego wyposażenia przedsiębiorstw produkcyjnych

W dzisiejszych czasach, procesy produkcji stają się niemal w pełni zautomatyzowane. Dużą rolę odgrywają w nich komputery i automatyka przemysłowa. Urządzenia i maszyny są niezastąpione w branżach produkcyjnych. Dlatego też wyspecjalizowaliśmy się w tym temacie. Gdy tylko zachodzi potrzeba relokacji maszynerii warto zlecić to sprawdzonej firmie.

Dobór naczepy do transportu maszyn

Na rynku istnieje ogrom maszyn zastosowanych w przemyśle, budownictwie czy rolnictwie. Niektóre z nich mieszą się w standardzie transportu drogowego czyli ich gabaryty nie przekraczają gabarytów powierzchni ładunkowej mieszczącej się w granicach 13,6m długości, 2,45m szerokości i 2,6m wysokości. Takie wymiary maszyn pozwalają nam na transport maszyn w standardowych naczepach typu firanka czy plandeka.

Przewożone maszyny bywają także pokaźne i niewygodne do transportu. Nie jest to dla nas przeszkodą, ponieważ posiadamy specjalistyczny tabor, który umożliwia nam na podjęcie nawet bardziej zaawansowanych zleceń transportowych.

Występuje wiele rodzajów naczep specjalistycznych, służących do transportu maszyn.

Rodzaje naczep do transportu maszyn:

 • naczepa typu Platforma
  transport maszyn naczepą platformą
  Naczepa platforma może posłużyć do transportu maszyn powyżej 2,45m szerokości. Naczepa ta ma płaską płaszczyznę ładunkową i co najważniejsze nie ma burt. Dzięki temu dostęp do ładunku jest bardzo ułatwiony co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek maszyny. Niektóre z naszych platform wyposażone są także w najazdy co umożliwia załadunek maszyn samojezdnych bez pomocy dodatkowego sprzętu.
 • naczepa typu Semi niskopodwoziowa
  transport maszyn naczepą semi niskopodłogowa
  Naczepa typu semi niskopodwoziowa ma ogromne zastosowanie w transporcie maszyn wszelkiego rodzaju. Ze względu na płaską powierzchnię nadaje się do transportu długich maszyn. Umożliwia ona także transport maszyn o szerokości powyżej 2,75m. Dzięki rozkładanym najazdom i zmniejszonej wysokości od podłoża powierzchni załadowczej świetnie sprawdza się w transporcie dużych maszyn mogących poruszać się samodzielnie – takich jak ciężki sprzęt budowlany, dużych i ciężkich maszyn rolniczych a także wszelkich pojazdów przemysłowych jak chociażby woziła.
 • naczepa typu Tiefbett
  transport maszyn naczepą tiefbett
  Naczepa typu Tiefbett posiada zagłębiony pokład ładunkowy znajdujący się poniżej górnej krawędzi kół naczepy. Dzięki tak niskiemu osadzeniu powierzchni ładunkowej względem podłoża świetnie nadaję się ona do przewozu maszyn o znacznej wysokości przekraczającej 3,2m. Odpinany balkon w tego typu naczepie maszyna może wjechać na pokład ładunkowy od przedniej strony naczepy.

Rodzaje zabezpieczeń maszyn do transportu

Warto zacząć od tego, że naczepy, którymi dysponujemy są wyposażone w specjalne najazdy i wyciągarki. Umożliwiają one bezpieczny załadunek i rozładunek ładunków pokaźnych takich jak właśnie maszyny i urządzenia budowlane.

Jeśli chodzi natomiast o ich zabezpieczenie na naczepie wykorzystujemy najczęściej dwie metody mocowania maszyny na naczepie tj.:

 • blokowanie, które w praktyce oznacza mocowanie klinów pod koła konkretnej maszyny, aby uniemożliwić jej przesunięcie podczas transportu.
 • mocowanie z użyciem pasów tekstylnych lub łańcuchów, która jest najczęściej wykorzystywaną metodą zabezpieczenia. Polega ona na dociśnięciu ładunku do podłoża, w celu zwiększenia jego siły tarcia, aby unieruchomić ładunek w ustalonej pozycji.

Zabezpieczamy maszyny poprzez jeden wybrany sposób lub przez kombinacje tych metod, ponieważ dobrze wiemy, że jest to kluczowe aby transport maszyny odbył się bezpiecznie.

Rola ubezpieczenia w transporcie maszyn

Branża transportowo-spedycyjna jest dość specyficzna. Jej podstawą kwestią jest, aby każdy przewoźnik i każdy spedytor posiadał swoje ubezpieczenie. W przypadku przewoźnika jest to ubezpieczenie OCP, a w przypadku spedycji jest to tak zwane OCS.

W rzeczywistości jest to równoznaczne z tym, że każdy zlecany nam transport jest w standardzie objęty takim zabezpieczeniem w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek uszkodzenia. Jednak bywają ładunki, których wartość jest na tyle wysoka, że Klienci decydują się na dodatkowe ubezpieczenie ładunku, czyli dokupienie ubezpieczenia CARGO.

transport maszyn wszelkiego rodzaju

Koszt transportu maszyny – rzetelna wycena

Cena transportu maszyn zależna jest przede wszystkim od wymiarów i wagi ładunku. Determinują one dobór odpowiedniego środka transportu które różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem, ale także cena w zależności od możliwości zastosowania w transporcie. Ważna jest także odległość miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Często istotnym czynnikiem jest także data realizacji zlecenia, czyli czas potrzebny na załadunek i rozładunek.

Nasza firma transportowa na tle konkurencji wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Przywiązujemy także szczególną uwagę, aby nasze usługi transportowe były wykonywane w pełni profesjonalnie i starannie. Przez ponad 18 lat naszej pracy udowodniliśmy, że jesteśmy niezawodnym partnerem dla tysięcy naszych Klientów.

Opinie klientów dotyczące transportu maszyn:

 

Uzyskaj bezpłatną ofertę transportu już teraz!

tel.52 584 85 83 / 52 525 60 41 email: sawpol@eu-transport.pl

Zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej!

 

ikona wysyłki formularza kontaktowego do wyceny transportu

ikona darmowej wyceny transportu towarowego


Zobacz również:

Opinie klientów dotyczące transportu z/do MASZYN
"Jak transport maszyn rolniczych to tylko Sawpol. Znają się na rzeczy, maja specjalistyczny tabor i nie zawodzą. Zlecam im transporty podgarniaczy,siewników, mieszalników i innych maszyn rolniczych. Polecam!!!"
Rafał
ADRAF
"Firma SAWPOL to od lat nasz niezawodny partner w zakresie organizacji transportu maszyn. Niekiedy nasze ładunki wymagają szczególnego zabezpieczenia i nigdy się nie zawiedliśmy. Zlecamy transport maszyn rolniczych między innymi ze Szwecji, Danii a nawet Norwegii, która wymaga skomplikowanych procedur odpraw. Polecam!"
Józef
U Tupaca
"Polecam gorąco firmę Sawpol w temacie transportu maszyn. Zorganizowali od podstaw transport maszyny przemysłowej do mojego warsztatu. Wszystko odbyło się bezpiecznie, szybko i w przystępnej cenie."
ELEKTRYK-24.PL
ELEKTRYK-24.PL

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: