Jak przygotować ładunek do transportu?

Planujesz transport swojego ładunku i zastanawiasz się jak się do tego przygotować? Poniżej znajdziesz parę informacji, które mogą okazać się dla Ciebie przydatne. Ponieważ przygotowanie ładunku do transportu to kwestia kluczowa.

Posiadamy duże doświadczenie w branży TSL i z autopsji wiemy, że w transporcie drogowym towarów, fundamentalną sprawą jest odpowiednie przygotowanie ładunku. Należy zachować ogromną ostrożność, przygotowując towar do wysyłki.
Jednym z głównych problemów większości ludzi jest przeświadczenie, że towary dotrą do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Natomiast wymagania dotyczące pakowania są różne; dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj opakowania najlepiej pasuje do konkretnego ładunku. Firma transportowa odbiera i dostarcza towary, ale to od Ciebie zależy, czy są one odpowiednio zapakowane.

Odpowiednie zabezpieczenie ładunku

Ryzyko niewłaściwego zabezpieczenia towarów jest dość oczywiste. Uszkodzenie go podczas przewozu może wiązać się z dodatkowymi wydatkami i stratą czasu. Dlatego niezależnie od tego, czy wysyłasz towar na paletach, w skrzyniach, skrzyniopaletach, we workach big bag czy luzem, jest kilka ważnych rzeczy, o których musisz wiedzieć przygotowując swoje towary do transportu. Zagadnienie jak przygotować ładunek do transportu jest istotnym elementem.

Przygotowanie ładunku do transportu

Oczywiście kierowca zawsze stara się solidnie zabezpieczyć Twój ładunek na pace auta, ale bardzo ważne jest, aby był on dobrze zapakowany. Tym samym zabezpieczony przed uszkodzeniami typu zarysowania, pęknięcia czy wgniecenia. Dlatego jeżeli są to osobne elementy, upewnij się, że są zapakowane osobno. Można je zapakować w karton i dodatkowo zabezpieczyć tekturą falistą, folią bąbelkową lub folią stretch. W przypadku folii bąbelkowej, bąbelki powinny być skierowane do środka, w kierunku przedmiotu. Jeżeli towar posiada puste przestrzenie warto je zabezpieczyć papierem, poduszkami powietrznymi lub wypełniaczami typu skropak (potocznie nazywany chrupkami). Dobrej jakości materiały do opakowania ładunku są bardzo ważne.

Dodatkowe ubezpieczenie wartościowego towaru

Standardowo każdy ładunek przewożony przez naszą firmę transportową jest ubezpieczony na kwotę 100 000 USD. Jeśli natomiast dany ładunek ma większą wartość wskazane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia CARGO, w czym chętnie pomogą nasi specjaliści. Chociaż Twoje produkty są doskonale zapakowane i transportowane z najwyższą starannością, to są towary, które nie mogą ponosić nawet najmniejszego ryzyka. Wykupienie ubezpieczenia to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu w przypadku jakiegokolwiek, choćby małego uszkodzenia podczas przewozu możesz otrzymać wynagrodzenie pieniężne.

Bezpieczny transport ciężarowy

Odpowiednie opakowanie, choć może wydawać się kosztowne jest niezaprzeczalnie tańszą opcją niż wymiana towaru. Świadomość zagrożeń i odpowiednie do tego zabezpieczenie towarów może zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy i frustracji. Biorąc pod uwagę wilgotność, kompresję, zarysowania podczas ocierania się ładunków, czy inne potencjalnie szkodliwe aspekty. Właściwe przygotowanie odgrywa kluczową rolę, aby produkty mogły zostać dostarczone w nieuszkodzonym stanie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, nasz zespół pozostaje do dyspozycji.

 

Zobacz również:
Jak zabezpieczyć ładnek do transportu?

jak zabezpieczyć ładunek


transport towarów


transport rzeczy

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: