Koronawirus a transport ciężarowy

Transport a koronawirus to nadal bardzo interesujący temat. W związku z licznymi zapytaniami naszych klientów postanowiliśmy napisać artykuł na temat sytuacji transportu oraz z informacjami o tym jak aktualnie działamy. Chociaż gospodarka na całym świecie, w tym w znacznym stopniu branża transportowa zmaga się aktualnie z ogromnym uderzeniem kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa,  my nadal działamy i dokładamy wszelkich starań aby towary docierały na czas.

Kontrole na granicach są utrudnieniem, ale nasze doświadczenie pomaga nam działać zdecydowanie i bezpiecznie w tych trudnych warunkach. Wirus znacznie utrudnił transport międzynarodowy osób. Istnieją również liczne zmiany dotyczące transportu towarów, ale jesteśmy z nimi na bieżąco.

 koronawirus a transport

Jaki wpływ ma koronawirus na transport drogowy?

Transport do i z Włoch został praktycznie zablokowany. Wszystko to wynika ze względów bezpieczeństwa. Sytuacja we Włoszech z dnia na dzień jest coraz bardziej poważna i my również nie możemy tego lekceważyć. A przemieszczanie się po terenie kolejnych krajów jest również utrudniane z dnia na dzień w tym do i z Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Danii. Wprowadzone zostały kontrole na granicach w strefie Schengen, co w znacznym stopniu pogorszyło płynność przepływu towarów.

Kierowcy wracający z tras zostają poddawani przymusowym kwarantannom, lub sami decydują się nie wyjeżdżać w trasy dla własnego bezpieczeństwa. Zapewniamy, że my również troszczymy się o ich bezpieczeństwo i przestrzegamy wszystkich rządowych procedur w realizacji transportu w dobie koronawirusa. Ilość kierowców wyjeżdżających ciągle się zmniejsza. Epidemia koronawirusa bardzo ograniczyła transport ciężarowy.

Firma transportowa Sawpol

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa transport towarów do i z Norwegii. Uwzględniamy przy tym obowiązujące aktualnie procedury, ponieważ wiemy jak bardzo ważne jest  bezpieczeństwo, szczególnie w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pozostajemy do Państwa dyspozycji chętnie służąc radą i pomocą w kwestiach zw. z transportem.

Straty spowodowane epidemią

Jak powiedział szef Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Andrzej Bogdanowicz: „Dziś jeszcze trudno jednoznacznie oszacować kwotę strat, jakie z powodu epidemii koronawirusa już poniosła branża transportowa. Mamy informacje od przedsiębiorców, że z powodu epidemii, już o około 40 procent spadła im liczba realizowanych kursów.”

To fakt, że liczby realizowanych zleceń maleją, a prognozy na kolejne miesiące nie zapowiadają się dobrze. Niemniej nasza firma nadal sumiennie realizuje zlecenia transportowe, dostarczając niezbędne towary do naszych klientów pomimo zagrożenia.

 

Zobacz również:
Wpływ koronawirusa na logistykę

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: