Jak powstało logo firmy Sawpol?

Historia logo firmy Sawpol sięga roku 2004. Logo firmy niezależnie od branży to pierwsza rzecz, która rzuca nam się w oczy. Dlatego jest ważnym elementem wizerunku każdego przedsiębiorstwa.
Pierwotne logo powstało w głowie młodego przedsiębiorcy (założyciela firmy), który na tamten czas nie miał pojęcia o grafice, ale brał pod uwagę “ładny”, estetyczny wygląd. Podobała mu się barwa czarna i soczysta, żywa zieleń, która jest symbolem nadziei. Takich barw użył w swojej wyobraźni tworząc pierwsze logo. Kontynuując tę myśl z biegiem lat nieco je unowocześniliśmy, dalej trzymając się tego zamysłu.
Dlatego nasze obecne logo obrazuje to co w transporcie jest najważniejsze, czyli ładunek przedstawiony według pierwotnego zamysłu w zielonych barwach.

logo

Czym jest ładunek?

Ładunkiem jest niemal każdy towar. Można powiedzieć, że są to wszystkie przedmioty przemieszczane odpłatnie różnymi środkami transportu. W procesie transportu towar nazywany jest ładunkiem od czasu jego nadania do momentu odbioru go przez odbiorcę.

Często ładunki umieszczone są na paletach, aby umożliwić szybszy i bezpieczniejszy zarówno załadunek jak i rozładunek. Takie zabezpieczenie ładunku na paletach umożliwia sprawny transport paletowy.

Jakie ładunki przewozimy?

Przewozimy praktycznie wszystkie ładunki, różnych kształtów i wymiarów. Zdarza się nam wozić place zabaw, trumny czy rośliny tropikalne. Natomiast wozimy też rzeczy codziennego użytku takie jak maszyny, materiały budowlane, artykuły spożywcze, profile aluminiowe i produkty z tworzyw sztucznych, metali.

Rodzaje ładunków jakie transportujemy wyróżniane są na podstawie ich cech i właściwości chemicznych, fizykochemicznych, fizycznych czy biologicznych. Od tego zależy sposób w jaki dany ładunek jest pakowany, przewożony i zabezpieczany. Wyróżniamy takie typy ładunków jak: ładunki małogabarytowe, całopojazdowe, niebezpieczne, chłodnicze, sypkie czy ponadnormatywne.

Jak troszczymy się o ładunki?

Każdy ładunek, który klient powierza w nasze ręce jest dla nas najważniejszy. Dlatego dbamy, aby dotarł bezpiecznie, na czas i możliwie najbardziej ekonomicznie. Cokolwiek przewozimy opiekujemy się tym jakby należało do nas i właśnie to chcemy wyrazić w naszym logo, że państwa ładunek jest dla nas najważniejszy.

W transporcie drogowym towarów niezmiernie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Właśnie od tego zależy bezpieczeństwo ładunku, pojazdu, a także kierowcy i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdorazowo dokładamy wszelkich starań do tego etapu, a logo firmy Sawpol przypomina nam na każdym kroku jak ważnym jest to elementem.

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Po pierwsze dobieramy pojazd adekwatny do wagi i rozmiaru ładunku oraz dobieramy metodę załadunku. Następnie planujemy rozmieszczenie towaru i wybieramy metodę jego zamocowania. Po zamocowaniu warto sprawdzić jakość zastosowanego mocowania. Do zabezpieczenia podczas transportu towarów używamy rozpórki, podkładki klinowe, odciągi, pasy, łańcuchy, siatki belki czy maty antypoślizgowe. Przykładamy do tego szczególną uwagę, aby ładunek nie uległ uszkodzeniu podczas podróży.

Państwa ładunki są dla nas bardzo ważne. Toteż doświadczony zespół każdego dnia dba, aby każde zlecenie zostało wykonane należycie, z najwyższą starannością o wszelkie szczegóły. Co najważniejsze, aby towar dotarł do celu bezpiecznie i na czas.

 

Zobacz również:

Jak zabezpieczyć ładunek do transportu

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: