Kim jest spedytor?

Jest to osoba, która zawodowo organizuje przewóz ładunków oraz zajmuje się czynnościami z tym związanymi. Czyli wystawianiem dokumentów spedycyjnych, organizowaniem przeładunków, ubezpieczeniem, negocjacjami z przewoźnikami, dystrybucją itp. Spedytor zajmuje się przewozem ładunków na podstawie zlecenia transportowego od firm jak i od osób prywatnychStarając się dostosować do aktualnych potrzeb, zaplanować każdy transport jak najlepiej, aby zoptymalizować koszty transportu.

Rola spedytora jest bardzo odpowiedzialna. Pośredniczy on między klientem a przewoźnikiem. Starannie dopilnowuje, aby cały proces transportu przebiegł szybko, sprawnie, bezpiecznie i jak najtaniej dla podmiotu zlecającego. Ponadto jego działania takie jak odpowiednie zaplanowanie, monitorowanie i negocjacje powodują, że usługa przewozu staje się wyraźnie łatwiej dostępna i bezproblemowa dla klienta.

spedytor

Spedytor międzynarodowy – czym się zajmuje?

Obowiązkami spedytora są miedzy innymi:

-pozyskiwanie nowych klientów i przewoźników

-dbanie o płynny przepływ dokumentów transportowych

-bieżąca obsługa klientów

-współpraca z przewoźnikami, w tym negocjowanie stawek

-monitorowanie aktualnie obsługiwanych zleceń

-pilnowanie terminowości wykonywanych usług

Innymi słowy, szeroko rozumiane koordynowanie całego procesu transportowego. Od otrzymania zlecenia po zaplanowanie trasy, monitorowanie toru jazdy, po dostarczenie powierzonego ładunku w ustalone miejsce.

Wymagająca profesja

W związku ze złożoną charakterystyką tego zawodu, nie jest to praca dla każdego. Zarówno spedytor krajowy jak i spedytor międzynarodowy powinien odznaczać się takimi cechami jak: dokładność, cierpliwość, odporność na stres, odpowiedzialność i umiejętność pracy zespołowej. Co bardzo istotne powinien posiadać zdolność koncentracji i umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacjach awaryjnych. Tak by móc racjonalnie podejść do niespodziewanej sytuacji i rozwiązać dany problem.

Spedycja krajowa i międzynarodowa

Nasza załoga bacznie dogląda, aby każdy podejmowany przez nas transport krajowy czy międzynarodowy wykonany został należycie, z dbałością o każdy element. Sawpol – to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży TSL. Podejmiemy się nawet najbardziej skomplikowanego zadania.

Warto zaznaczyć przy tym, że zlecając transport naszej firmie zleceniodawca nie musi martwić się o wszelkie procedury i dokumenty transportowe, w tym odprawy celne i przeprawy promowe. Ponieważ spedytor przejmuje te obowiązki i załatwia całą „papierologię” za zleceniodawcę.

Chcesz pracować jako spedytor? Pracę możesz znaleźć na https://pl.jooble.org/

 

Zobacz również:
Spedycja co to jest?

Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: