W co warto wyposażyć samochód zimą?

Sprawdź co dobrze jest mieć w aucie na czas zimy.

Zima bywa najbardziej zaskakującą porą roku szczególnie jeśli chodzi o transport drogowy. Kiedy temperatura spada warto pomyśleć nad przedmiotami, które mogą okazać się przydatne w okresie zimowym. Wielu kierowców okazuje się być nieprzygotowanym kiedy zdarza się nieprzewidziana sytuacja na drodze, nadchodzą przymrozki, czy zaczyna mocno padać śnieg. Jako firma transportowa z wieloletnim doświadczeniem stawialiśmy czoła wielu nieoczekiwanym sytuacjom. 

w co warto wyposażyć samochód zimą

Transport samochodowy zimą bywa zaskakujący. Dlatego niezależnie czy jesteś kierowcą zawodowym czy nie, sprawdź co może ci się przydać i w co warto wyposażyć swój samochód właśnie na ten czas.

Pierwszymi rzeczami, które przychodzą na nam na myśl to skrobaczka do szyb, zimowy płyn do szyb, odmrażacz czy zmiotka do zgarniania śniegu. Jest to raczej podstawowy sprzęt, który pozwala nam szybko usunąć nadmiar śniegu z samochodu, czy lód z szyb. Zapewne znaleźlibyśmy je w większości aut, ale warto pomyśleć czy to wystarczy.

Transport samochodowy zimą

Kiedy pada dużo śniegu i temperatura mocno spada, na nieodśnieżonej czy oblodzonej drodze łatwo stracić panowanie nad kierownicą i w efekcie możemy się zakopać. W takiej sytuacji niezbędna będzie linka holownicza czy saperka, aby wydostać pojazd z zaspy. Gdy utkniemy w zaspie, mogą nam się także przydać wykonane z solidnego materiału rękawiczki, dzięki nim prościej zgarniać ręką śnieg.

W rejonach gdzie panują szczególnie trudne warunki drogowe mogą nam się również przydać (lub są wręcz wymagane) łańcuchy na koła. Zwłaszcza jeśli chodzi o transport ciężarowy do i z Norwegii. Tamtejsze warunki bywają bardzo trudne. Pamiętajmy o tym kiedy wybieramy się w niebezpieczne rejony górskie.

Jak powszechnie wiadomo, niskie temperatury niekorzystnie wpływają na zasilanie aut. Może zatem spotkać nas sytuacja, kiedy zawiedzie akumulator w naszym pojeździe. Wówczas przydatnym elementem wyposażenia auta są kable rozruchowe, aby móc uruchomić silnik.

Niewykluczone, że zamarznie nam zamek w samochodzie i nie będziemy mogli się do niego dostać. Wtedy pomocna może się okazać zapalniczka lub odmrażacz do zamków. Warto wyposażyć również w te elementy swoje auto zimą.

Dodatkowe wyposażenie

Kiedy jesteśmy dłuższy czas bez zasilania, telefon czy nawigacja może się rozładować. Bądź znajdziemy się w miejscu, gdzie nie będzie zasięgu. W takich sytuacjach dobrze mieć papierową mapę, aby odnaleźć dobry kierunek.

Ponadto w okresie zimowym szybko robi się ciemno, dlatego kolejnym ważnym przedmiotem jest latarka oraz zapas baterii. Warto ją mieć dla bezpieczeństwa naszego jak i innych uczestników ruchu. Przyda się przy awarii po zmierzchu, w nieoświetlonym miejscu, gdy przepali się nam lampka w bagażniku albo będziemy musieli przejść w nocy na przykład postawić trójkąt ostrzegawczy lub na stację benzynową.

 

Zobacz również:
Drogowy transport krajowy


Świadczymy transport międzynarodowy dowolnymi naczepami typu: